Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Společenství Rýmařovská 432‚ P18 - Letňany

Aktuality

7.11.2013

 

Pro úplnost přidávam pozvánku.Kdo se nemůže zúčastnit vhodte do schránky SVJ plnou moc.

díky výbor SVJ :)

shromazdeni.jpg [27 KB]  

 

6.12.2012

Dotace Zelená úsporám + PRE

Včera jsme obdrželi dopis s informací, že nám byly na náš účet poukázány peníze z dotace Zelená úsporám ve výši 2 397 150,- Kč. Jakmile budou na náš účet připsány, bude zadán příkaz k vyplacení kompenzací za již dříve vyměněná okna na vaše bankovní účty, tak jak bylo schváleno na Shromáždění vlastníků jednotek dne 23.7.2012.

PRE dnes znovu připojila jistič. Minullý týden však došlo k výpadku pojistek, po jejichž nahození nefunguje část světel na chodbě a čip pro odevírání dveří od Penny. Tato závada je již nahlášena a řeší se.

26.10.2012

Zvonky a čipy

Stále nejsou funkční, během příštího týdne by měly být zprovozněny.

Co se stalo?

Bicorn - náš nový dodavatel energie dostal výzvu od PRE, že máme chybné jističe ve sklepě. Požádali BICORN o dodání nové smlouvy na jističe a o revizi. Jako majitelé jsme ji museli zajistit my. Tzn. BICORN vše připravil, my podepsali a udělali (a zaplatili) revizi. Vše jsme odeslali na BICORN, kteří měli kompletní dokumentaco odeslat na PRE. Pak se stalo to, že PRE odstřihlo tento jistič bez jakéhokoli upozornění. Ačkoli máme doručenku k revizní zprávě, BICORN se vyjádřil, že žádnou nedostal, tím pádem neodeslali dokumentaci k navýšení na PRE a nás o riziku odstřižení neinformovali. Máme tedy hotovou kopii revize a vše už je na PRE, které by mělo jistič připojit v příštím týdnu. BICORNU jsme dalli výpověď kvůli tomuto selhání, zároveň po nich budeme vymáhat náklady spojené s výjezdem opraváře na zvonky a za duplikát revize.

 

7.10.2012

Zelen - provedena posledni uprava zelene pred zimou (sekani travy a zastrizeni keru)

Dotace Zelena usporam - byli jsme opet vyzvani k doplneni jednoho dokumentu (vyzadoval spolupraci s CPI a Trigemou). Vse je odevzdano, cekame na vyplaceni dotace. Pak hned zacneme s vyplatou kompenzaci.

 

25.5.2012

Opět přináším několik novinek:

- smlouva na správu výtahu od června je již podepsaná

- smlouva na odečty vody a tepla od června je také podepsaná

- Zelená úsporám - posledních několi dokumentů očekáváme od CPI, následně můžeme vše odevzdat a očekávat již dotaci na účet SVJ

- úklid suti a kamení po stavbě - Trigemu jsem vyzval k odstranění nepořádku po stavbě na straně hřiště

- vyúčtování rekonstrukce - zatím se mnou RCB nekomunikuje, respektive nekomunikuje tak jak bych potřeboval, z toho důvoldu budeme řešit vyúčtování stavby jinou cestou

- schůze výboru - je naplánována na 4.6.2012 za účasti CPI - budeme řešit právě vyúčtování stavby a jiné provozní záležitosti

- požární ochrana - jak víte, byly nám odcizeny požární hadice, právě vybíráme oddavatele nového systému (hadice i skříně, hasicí přístroje)

- účetní závěrka 2011 - mám již k dispozici, před shromážděním vám ji pošlu k pročtení

- vyúčtování teplé vody a tepla - již máme k dispozici, ještě čekáme na vyřešení připomínek vedlejšího vchdou, pak nebrání nic celkovému vyúčtování nákladů za rok 2011

- shromáždění - očekávám zhruba v červenci. termín dohodneme na schůzi výboru

- TV anténa - zatím mám jen jednu nabídku (cca 50tis.), na shromáždění zjistíme, jestli je ze strany vlastníků o takové řešení zájem

 

30.3.2012

Novinky z domu:

Výtah - podali jsme výpověď firme OTIS na správu výtahu, jsme s nimi dlouhodobě nespokojeni. Novou firmou se kterou s největší pravděpodobností uzavřeme smlouvu je Výtahy VMC. S jejich nabídkou mohu zájemce seznámit. Na shromáždění vám řeknu více detailů.

 

Odečty vodoměrů - po 5 letech nám končí smlouva na odečet vodoměrů od firmy Ronica. Nově nám bude odečítat vodu firma FPS, tedy stejná jako odečítá teplo

 

Účetní závěrka - obdržel jsem podle smlouvy s SBD Praha v těchto dnech účetní závěrku ke kontrole. Opět se bude shcvalovat na shormáždění, předem ji všichni dostanete k prostudování.

 

Zelená úsporám - během dubna se nám snad podaří dodat všechny podklady k vyplacení rezervované dotace. První záloha na projekt ve výši 75tisíc Kč již byla vyplacena. Nyní čekáme i na CPI, jejichž okna byla vyměněna v průběhu žádosti o  dotace a na jejich okna se dotace také vztahuje, nicméně jsme povinni doložit potřebné dokumenty.

 

Rozúčtování stavby - zatím máme několik variant, o přesné podobě rozúčtování musíme jako vlastníci rozhodnout na shromáždění, předem vás s variantami seznámím.

 

Shromáždění - zatím neznám termín, musím počkat na rozpracování variant pro rozúčtování rekonstrukce, následně vyhlásíme termín.

 

5.3.2012

Instalace rozvodů pro internet je téměř hotová, v tomto týdnu budou probíhat ještě dokončovací práce. Jde o konkurenci firmy UPC, s nabídkou TV programů i internetu se můžete brzy seznámit na stránkách nebo přímo v domě. Zatím čekám na nabídku.

1.3.2012

V techto dnech probiha ve sklepe instalace rozvodu internetu. Maji svoje klice, nikdo by vas nemel zadat o pristup.

1.3.2012

Spolecna antena - mame prvni nabidku, je v cene 50tis. Cekam na dalsi nabidky, nasledne musime rozhodnouto investici na shromazdeni.

21.2.2012

Ronica - byla zaslána výpověď smlouvy firmě Ronica (odečty vody), v květnu vyprší pětiletý kontrakt. Nově bude odečty vodoměrů a jejich správu zajišťovat firma FPS, která nám dělá odečty tepla.

21.2.2012

Zvonky - nefunkční zvonky ze strany hřiště byly reklamovány, čekáme na opravu

Anténa - zatím se nikdo neozval, opětovně jsem urgoval pana ALbrechta - technika SBD Praha, zatím nemáme žádnou nabídku. Další termín pro zaslání nabídky je 27.2.2012, pak to budu řešit sám standardní poptávkou firem, které se tím zabývají

 

9.2.2012

Po delší odmlce opět doplňuji aktuality:

Vyúčtování tepla - máme již vyúčtování od AVia, je tam celkový přeplatek ve výši cca 100tis. Kč, účetní nyní pracují na rozúčtování na jednotlivé vlastníky (do srpna podle starého způsobu, od září podle nových měřáků tela)

Společná anténa - zatím je stále v řešení, opakovaně jsem to urgoval u SBD Praha, slíbili nabídku do zítřka

Rekonstrukce a její rozúčtování - na rozúčtování jsem oslovil opět RCB servis, připravují variantu s kompenzacemi i bez nich, vše vám představím na shromáždění, které bych chtěl udělat v průběhu března

Dotace - stále pracujeme na podkladech, smlouva o vyplacení dotace již byla na Zelenou úsporám podepsána, z Nového panelu již dotaci čerpáme

 

6.1.2012

Rododendrony - lešenářská firma, která poničila rododendrony konečně dodala nové. Jsou zasazeny se substrátem, přes zimu je potřeba je občas prolít vodou, pokud bude sucho.

 

3.1.2012

ZELENÁ ÚSPORÁM - právě jsme obdrželi potvrzení o přidělení dotace Zelená úsporám. Hurá!!!! :)

Výše rezervovaných prostředků je pro náš dům ve výši cca 2,4 mil Kč. Po doložení všech faktur se částka přepočítává, ale můžeme se k této dotaci přiblížit. Zároveň se nás týká dotace Nový panel, o které jsem již informoval, kde jsou rezervované prostředky na dotaci úroků z úvěru ve výši  cca 600tis. Kč.

Společná anténa

Od ledna již nefungují některé programy analogově, příští týden dostaneme nabídku na odstranění této závady. Programy tedy bude opět možné chytat jako dříve přes společnou anténu, ale vyžaduje to investici do zařízení (odhadem 20tis. Kč)

Světla v nástavbách

V posledním patře nefunguje čidlo a světlo stále svítí. Vyšrouboval jsem žárovky a čekám na elektrikáře. Zatím je nedostupný.

 

29.12.2011

Za celý výbor všem obyvatelům domu přejeme šťastné vykročení do nového roku 2012, hodně zdraví, lásky a úspěchů v osobním i pracovním životě.

 

29.12.2011

Avia teplo

Dorazilo cenové ujednání od společnosti Avia. Cena je stanovena na 510,60 Kč bez DPH (Pozor, i daň bude vyšší). Jde o navýšení ceny, nicméně počítáme s úsporou díky zateplení. Cena pro rok 2011 byla 489,8 Kč za GJ bez DPH. Důvody nyvýšení najdete v příloze.

 

29.12.2011

Lino - probíhá výměna lina. To s sebou přináší některé nepříjemnosti - zápach, hluk, nepořádek apod. Doufám, že nakonec vše dopadne podle představ. Dostal jsem již pár dotazů, kdo vybíral barvu lina. Barvu jsem vybral s místopředsedkyní, jelikož jsme chtěli výběr urychlit. Přesto se pak stalo, že nebylo vybrané lino skladem a jeho dodání by bylo až po novém roce, objednali jsme tedy toto světlejší.

 

28.12.2011

Havárie vodovodu Tupolevova - dopoledne netekla v Letňanech voda. Puštěna byla již v poledne. Veolia rychle zareagovala a přistavila k domu cisternu s pitnou vodou.

 

18.12.2011

Dnes jsme úspěšně zkoulaudovali rekonstrukci domu.

Lino - firmu na výměnu lina již máme vybranou. S výměnou začnou již v následujících dnech a budou pokračovat mezi svátky, aby celé dílo bylo dokončené do Silvestra. Ušetříme kvůli DPH několik tisíc. Cena za výměnu lina se pohybovala v rozmezí od 90tis. do 250tis. Vybrali jsme firmu za něco málo přes 100tis.

Shromáždění a celkové rozúčtování nákladů rekonstrukce

Ještě řeším s Trigemou finální fakturaci, v lednu již bude možné připravit celkové rozúčtování nákladů stavby na jednotlivé vlastníky. Zhruba v únoru nebo březnu by pak mohlo být shromáždění.

 

9.12.2011

Zde najdete telefonní seznam na ostatní byty v domě.

 

 

8.12.2011

Lino v domě - máme vybranou firmu. Výběru se zúčastnilo 6 firem. Smlouva ještě není podepsaná, každopádně se s výměnou lina začne v lednu.

Madla ve vstupu - jsou objednaná, měla by být během příštího týdne namontovaná

Obložení výtahu - cena byla příliš vysoká, poptal jsem další dodavatele. Norma nám ukládá opláštit výtah, uvidíme jaké budou nabídky.

 

25.11.2011

Nový panel - dnes byla podepsana smlouva, vyse dotace je ve vysi 4%,tedy maximum. Uver mame s urokem 0,22%, po odecteni podpory. Podpora bude cerpana pololetne a za celee obdobi uveru to dela celkem cca 600 tisic.

 

21.11.2011

Zelená úsporám a Nový panel

Vše postupuje podle plánu, na obě dotace právě vyplňuji formuláře, již od začátku příštího roku můžeme čerpat. Přesnou výši nám potvrdí Fond životního prostředí v následujících měsících.

Kanalizace pod domem

Volali jsme v minulém týdnu pohotovost, jelikož opět hrozilo vracení odpadní vody zpět do přízemních bytů. Kanalizace byla pročištěna firmou Atlantik. Zápach v domě ještě chvilku přetrvává díky lepčím izolačním valstnostem oken (zkrátka těsní dobře a v domě to neluftuje tak ajko dřív).

Zábradlí v přízemí (od Penny)

Zítra bych měl dostat cenovou nabídku, pak hned zábradlí objednám.

Linoleum

V domě se nyní budou pohybovat stavební firmy kvůli rozpočtu na výměnu lina. Poptal jsem několik firem, může se stát, že vás v těchto dnech osloví, abyste je pustili dovnitř, pokud zrovna nebude doma někdo z výboru. Měli by se odkazovat na mě.

Dveře výtahu

Byla volána pohotovost na dostranění závady (minulý týden). Závada byla odstraněna a nyní dveře opět drhnou. Koupil jsem olej na promazaní a  budu to zkoušet promazat sám. Výjezd technika za 1200 Kč mi přijde v našem případě dost nákladný. Prosím jen o to, aby jste nemanipulovali s dveřmi násilím, zároveň dávejte pozor při stěhování apod.

 

6.11.2011

Rekonstrukce

- Probíhá dokončování prací v domě. Zároveň uzavíráme fakturace s Trigemou. Stavbu budeme přebírat společně s ostatními členy výboru ve čtvrtek 10.11.2011.

- Za zpoždění stavby jsme udělili Trigemě pokutu ve výši 100tis. Kč bez DPH.

- Nabídka na výměnu lina - nabídku již máme, probíhá revize nabídky

- Opláštění výtahu do 1.p. - stále čekáme na nabídku zámečníků

- Výtahové dveře - byla objednána firma Otis na opětovné promazání nefunkčních dveří. Zvažujeme výpověď smlouvy s firmou Otis. Nabídky od jiných servisních firem jsme již poptali

- Rozúčtování stavby - proběhne po kompletním dodání stavby včetně nedodělků a po uzavření poslední fakturace, očekávám, že to bude až začátkem roku 2012 společně s účetní závěrkou za rok 2012

- Vyzkoušejte prosím, jestli vám funguje dálkové otevírání dveří - případné závady mi nahlašte

23.10.2011

Pokračování stavby:

- malování - dokončeno

- na chodbě se nyní sundavají staré sokly, budou nahrazeny novými a následně proběhne výměna linolea v celém domě

- opláštění výtahu - během měsíce listopad, bude nutné na cca 3 dny vypnout výtah z bezpečnostních důvodů. Přesný termín oznámíme

- jsou objednaná nová vrata ke garážím, jejich výměna porběhne během listopadu

 

14.10.2011

Barva - při jižním vstupu vidíte vzorky barev, pokud máte zájem, napište mi do emailu preferovanou barvu. V sobotu večer musím dát malíři vědět, jakou barvu má objednat.

11.10.2011

Po dlouhé době přidávám několik novinek:

1. Rekonstrukce:

Probíhá dokončování prací. Stále se setkáváme se zástupci Trigemy ve středu ráno na kontrolním dni. Za nás jsou stále nedokončené drobnosti, které s Trigemou řešíme. Nebrání to převzetí stavby podle smlouvy o dílo, převzetí může proběhnout s výhradami. Zároveň máme dle smlouvy 10% ceny projektu jako zádržné do konečného odstranění vad a nedodělků. Stále tedy řešíme: úpravu terénu po skončení prací, Instalaci klik na dveře, doplnění brana na dveře, nájezd na kočárky, rekonstrukci zábradlí, dodávku čipů ke zvonkům, výměnu lina v domě, výmalbu, obložení výtahu apod.

Zároveň řešíme dodatek ke smlouvě, který zohlední dodávku prací nad rámec současné smlouvy - výměna lina v celém domě, výmalba, obložení výtahu do 1.p.

2. Z místnosti se vzduchotechnikou byl odcizen kabel k sekačce a nůžky na keře. Budu to řešit zítra s Trigemou.

3. Zatřihnutí zeleně bylo objednáno a provedeno - cena 500kč.

4. Máme aktuální zprávu od Státního fondu životního prostředí: Žádost byla zaregistrovaná a v tuto chvíli čeká na schválení. V průběhu 3-4 měsíců bude žadateli odesláno písemné vyrozumění o poskytnutí podpory

5. Konečné vyúčtování budeme řešit subdodavatelsky s firmou RCB servis, která nám pomůže rozpočítat náklady na jednotlivé vlastníky ze zohledněním dotací.

6. Avia nám zaslala nový plán spotřeby tepla na další rok - vedlejší vchod naštěstí dodržel dohodu a již mají instalované měřáky tepla a zahájili, stejně jako my, odečet tepla přes nové měřáky od září. Detaily vyúčtování ještě stále řešíme. Přikláním se k rozúčtování nákladů do srpna postaru a od září prostřednictvím měřáků. Odhad tepelné spotřeby ponížím o cca 35% vzhledem k úsporám ze zateplení.

 

19.9.2011

Schránky - máme nainstalované nové schránky, vyzvedněte si prosím klíče u Františky Staňkové. Staré schránky busou dnes zlikvidovány. Ještě předtím budou otevřeny a pokud v nich bude nějaká nevyzvednutá pošta, vhodíme ji do vašich nových schránek.

Zvonky - čekáme na instalaci nových zvonků, nakonec po dohodě s výborem a po vzoru vedlejších vchodů nainstalujeme i čipový systém na otevírání dveří.

24.8.2011

Spuštění stavby

Dnes byla opět spuštěna stavba. Dostali jsme harmonogram, který je i vyvěšen v domě. Je tam vždy uvedené datum ukončení prací.

Rekonstrukce nad rámec smlouvy budou následovat po dokončení těchto prací (oprava omítek v celém domě, výmalba otěruvzdornou barvou, výměna zábradlí, nové lino v celém domě). V harmonogramu ještě chybí doplnění klik ke vstupním dveřím, ty budou dodány během následujících dvou týdnů.

Sklepy: jsou před dokončením, ještě tam do neděle budoou probíhat drobné úpravy a výmalba. V pondělí příští týden dorazí elektrikář a zprovozní světla, výmění rozbitá. Následně mi pan Kankrlík potvrdí dokončení sklepů, pak bude možné sklepy opět používat.

Harmonogram:

23.8.2011

Opět změna, Trigema harmonogram ještě namá, nyní již posunuli jeho dodání na kontrolní den, což je zítra ráno v 7:30. Jak vidíte, komunikace a hlavně dodávky ze strany našeho dodavatele nejsou úplně jednoduché. Pokud zítra dodají harmonogram podle plánu, spustíme stavbu.

22.8.2011

Dodání harmonogramu k pokračování stavby Trigema slíbila během dnešního večera. Po kontrole dáme za dům stanovisko, jestli zítra mohou pokračovat se stavbou. Harmonogram umístím na stránky a vyvěsím v domě.

 

17.8.2011

Dnes byla na kontrolnim dni oficialne zastavena stavba, delnici tedy v nasem dome nyni nepracuji a do doby, nez se vyresi terminy a dodavky, stavbu nespustim. Smlouva na celou stavbu bez dodatecnych praci (vymalba v celem dome, lino v celem dome apod.) byla na 4 mesice. Dokonceni stavby tedy podle smlouvy bez sankci ma byt 12.9.2011.

Zvonky

Ve dnech 30.8.-31.8. bude probíhat montáž domovních telefonů a zkouška zvonků dle přiloženého harmonogramu. Pokud  se vám nehodí navržený termín, kontaktujte prosím stavybvedoucího pana Kankrlíka na čísle 739 588 600.

16.8.2011

Dnes jsem pozastavil stavbu, dokud nebudou jasné termíny začátku prací a hlavně ukončení prací. Od posledních zápisů ve stavebním deníku se nic nezměnilo, tzn. stále nemám informace a stavba pokračuje neřízeně a velmi pomalu. Já nemám žádné informace, které bych vám vyvěsil v domě. Klíčové je pro mě především termíny:

- dokončení vchodu ke hřišti

- dokončení vchodu k Penny

- osazení novými dveřmi v průchodu v přízemí

- dokončení izolací kolem domu

- montáž domovních telefonů a zvonků

- projekt na opláštění výtahu (první patro)

- projekt na nájezd pro kočárky

- montáž nových schránek

- rekonstrukce omítek a malba v celém domě

- rekonstrukce zábradlí

- pokládka lina v celém domě

- dokončení zateplení stropu sklepů

- zastřešení vchodu k Penny

- odstranění přepážky u schránek

- osazení kliky na nové dveře

- úprava terénu před domem i za domem a výsadba nových rododendronů

- dodatek ke smlouvě o výstavbě

28.7.2011

Vážení vlastníci/nájemníci,

Po dovolené přidávám aktuální stav rekonstrukce.

Ve středu byl kontrolní den, kde jsme řešili:

- zpozdeni rekonstrukce vstupnich portalu - jsme uplně mimo harmonogram, Trigema má problémy s dodávkami od zámečníků, čeká se na dveře mezi vchody - zde se to rozšiřuje a z důvodu statiky je třeba nový rám, do kterého budou dveře usazeny

- harmonogram rekonstrukce portalu - slíbili, že dodají nový, vchod k Penny by měl být dokončen do 31.7. (příslib stavbyvedoucího)

- vymena kliky u vstupnich dveri - opět urgováno, dveře nelze tímto způsobem otevírat, to je o zranění, požádal jsem o termín na instalaci kliky, zatím nevíme

- kalkulace na zabradli - zatím chybí

- kalkulace a harmonogram na zvonky - zatím chybí

- kalkulace na sberny box na letaky - zatím chybí

- kalkulace na oplasteni vytahu - zatím chybí, poptáváme zámečníky za pomoci stavebního dozoru

- kalkulace a vzorky na lino v prizemi a ve zbytku domu - poptáno, urgováno

- kalkulace na najezd pro kocarky ze strany Penny - poptáno

- dodatek ke smlouve - sleva z celkove faktury (rekonstrukce 3 vchodu najednou) - poptáno, Trigema připraví dodatky ke smlouvě

- stropy ve sklepě - zpoždění subdodavatelů. Prý začnou v těchto dnech, trváme na novém harmonogramu

- teplovod - Avia provádí rekonstrukci teplovodu, práce probíhají rychle, varují, že budou nutné odstávky vody

Všechny tyto problémy jsou zapsané ve stavebním deníku. Vše musí být řešeno v následujících dnech, jinak jako investor dáme pokyn k zastavení stavby.

Pokud máte jakékoli problémy s rekonstrukcí nebo nějaké podněty, určitě se ozvěte.

29.6.2011

 

Novinky ke stavbě

1. Výměna zámků

- vandal poničil (rozlomil) zámek do sklepa a zámek od vstupních dveří do domu. Během pátku dojde k výměně zámků. Zámky se budou vyrábět přesně podle klíčů, klíče se tedy nemusí nyní měnit. Prosím všímejte si, kdo se pohybuje po domě a zavírejte dveře. Trigema o zavírání dveří teké ví, pokud najdete dveře otevřené, klidně je zavřete.

2. Sklepy

- v domě visí upozornění na vyklizení sklepů, prosím vás všechny o spolupráci. Zateplování stropu ve sklepě začne 12.7., což je neděle. Již od pátku bude u domu přistaven kontejner na odpadky Pokud máte ve sklepě pevné regály apod., není potřeba je sundavat, dělnící nalepí izolaci stropu kolem nich. Před dům bude na první dva dny přistaven kontejner, odložte tam vše nepotřebné, dokud ho nezaplní ostatní obyvatelé Letňan. Nenechávejte prosím v těchto dnech žádné cenné věci ve sklepě, došlo u nás k několika krádežím v posledních dnech.

3. Mobilní WC a základna dělníků

- po opakovaných stížnostech na zápach z WC a hlučné chování dělníků v brzkých ranních hodinách jsme se s Trigemou dohodli na přesunutí do vedlejšího vchodu s platností od dnešního dne

4. Zeleň před domem

- dnes jsem nechal zapsat do stavebního deníku poničení rododendronu, Trigema v rámci úpravy trávníku zakoupí 2 nové rododendrony

5. Harmonogram prací

- harmonogram bude vyvěšen v domě, zde se můžete také podívat

 

26.6.2011

Harmonogram pokračování rekonstrukce

Zatím jsem neobdržel harmonogram rekonstrukce, ačkoli jsem jeho dodání několikrát urgoval. Začít by se mělo během následujíích 2 týdnů s rekonstrukcí obou vchodů. Každý z vchodů bude po nějaký čas neprůchodný, včas budete informováni o uzavření vchodu.

Sklepy

Nyní bude následovat i zateplení sklepů, respektive stropu ve sklepě. Prosím o spolupráci a zpřístupnění sklepu podle harmonogramu, který bude vyvěšen v domě.

 

26.6.2011

Potvrzení o doplnění žádosti Zelená úsporám

V příloze njdete potvrzení Státního fondu životního prostředí o doplnění žádosti o dotaci Zelená úsporám

 

25.5.2011

Zvonky - návštěva technika

Měření zvonků a kontrola domácích telefonů je naplánována na 6-7.6.2011. Harmonogram vyvěsím v domě a zároveň ho přikládám zde. Je nutná návštěva technika v každém bytě.

24.5.2011

Info o stavbě:

1. Harmonogram všech prací bych měl dostat zítra na kontrole stavby

2. Stavba pokračuje velmi rychle, začíná se stavět lešení ve vedlejším domě

3. Poslal jsem kontakty na vlastníky firmě, která bude řešit nové zvonky a napojení domovních telefonů. Zvonky budou i na straně od Penny, nevýhodou je, že pokud budeme bzučákem otevírat dveře, bude možné otevřít dveře na obou stranách. Jiné řešení (oddělení) by bylo velmi nákladné. Zástupce firmy vás bude kontaktovat pro proměření domácího telefonu. Harmonogram prací budu také znát v předstihu.

4. Zelená úsporám - podařilo se získat všechny dokumenty (přepracované faktury, nový posudek, plné moci atd.) a dnes odešla celá složka do Jihlavy na Státní fond životního prostředí pro kontrolu. Případné nedostatky ihned doplníme.

5. Vstup od Penny - děkuji za připomínky k betonovému nájezdu pro kočárky. Výsledek je, že schody vybouráme a umístíme odklápěcí kolejnice na kočárky (materiál vybereme podle cenové nabídky)

6. Výtah - opekovaně máme problémy s výtahem. Nyní je nahlášena výměna žárovek. Byly promazány dveře, odstraněny nečistoty v některých patrech (chuchvalce vlasů apod., které bránily plynulému zavírání dveří). Požádal jsem o kalkulaci na jiný dveřní systém. Tento je velmi nespolehlivý a poruchový. Ale byl levný, proto byl dříve objednaný tento základní dveřní systém.

12.5.2011

Dnes jsem odeslal více informací ohledně rekonstrukce do vašich emailů.

 

3.5.2011

Nový panel - žádost o dotaci byla dnes úspěšně podána.

 

28.4.2011

Stavební povolení nám bylo dnes přiděleno.

Můžeme podat žádost o dotaci Nový panel. Stavba začne v nejbližších dnech.

 

26.4.2011

Stavební povolení

Ve středu 27.4.2011 by nám mělo být vydané stavební povolení ve zrychleném řízení. Zároveň se budeme moci okamžitě přihlásit o dotaci Nový panel - podklady již máme připravené. O Zelené úsporám jsem vás již informoval níže. Držím palce, ať se vše podaří.

Stavba by mohla začít v následujícím týdnu, dnes mě o tom informovala Trigema. Požádám o harmonogram, ať dopředu víme, že stavba začne a čím konkrétně začne.

 

22.4.2011

Dnes přišla odpověď od Fondu životního prostředí s žádostí o doplnění dokumentů do žádosti o dotaci. Uděláme všechno pro to, asby byla žádost řádně administrována a dotace nám byly nakonec přiznány.

20.4.2011

Zelená úsporám

Dnes byla vydaná velmi zajímavá a pro nás pozitivní zpráva, doufám, že vše dobře dopadne

  

 

19.4.2011

Stavební povolení 

Stále je pozastavené, chyběl nám souhlas vedlejšího vchodu s rekonstrukcí (431 - nutných 75% souhlasů). Vše se dnes podařilo získat, zítra dovezeme na stavební úřad poslední dokumenty a může se obnovit pozastavené stavební řízení. Následovat bude další boj o dotaci Nový panel - pro žádost je nutné stavební povolení nabyté právní mocí, což zabere další měsíc a to už bychom nestihli o dotaci požádat. Pokusíme se tedy urychlit stavební řízení vzdáním se odvolání. K tomu bude potřeba i souhlas vedlejšího vchodu 431 a zároveň CPI.

Úklid kolem domu

Děkuji panu Suchanovi za úklid kolem domu. Tráva je opět zaseta, snad vyroste dřív, než ji zlikvidují holubi. 

 

19.4.2011

Zítra, tj. 20.4.2011 se budou v celém objektu instalovat měřáky na topení.

 

12.4.2011

Odpověď Zelená úsporám

Přikládám odpověď SFŽP na stížnost RCB na průtahy s řešením našich odvolání k žádostem o dotaci. Zatím stanovisko nemáme, stále žádosti zpracovávají.

 

Úklid

Během soboty 16.4.2011 budou úklidovou formou vyčištěna okna na chodbách.

 

5.4.2011

Měřáky

V nejbližších dnech obdržíte od firmy FPS s.r.o. harmonogram instalace měřidel na topná tělesa. Termín instalace je 20.4.2011. Až budou měřáky nainstalované i ve vedlejším vchodě (otázka několika měsíců), domluvíme se na termínu spuštění odečtů podle nových měřidel. Měřidla se dají odečítat buď dálkově nebo přímo z displejů. 

 

5.4.2011

Výtah

Dnes proběhla kontrola výtahu a jeho promazání, jelikož v posledních dnech chybně fungovalo zavírání dveří.

4.4.2011

Stavební povolení

Stavební povolení stále není vyřízené, je nutné dodat několik dokumentů včetně dohody s vedlejším vchodem, kde musí s umístěním lešení a rekonstrukce části jejich fasády souhlasit 75% vlastníků. Podpisy vlastníků ve vchodě 431 již sbíráme. Zároveň je potřeba podepsat několik dohod ohledně pozemku, jeho záboru a věcném břemenu na fasádu. Vše se nám snad podaří shromáždit do konce tohoto týdne.

Zelená úsporám

Dostali jsme odpověď od pana ministra Chalupeckého na naši stížnost ohledně průtahu při řešení žádosti o dotaci a  následného odvolání. Přislíbil rychlé vyřešení odvolání do přibližně konce měsíce dubna.

Nový panel

Byl otevřen dotační titul nový panel. Splňujeme požadavky na žádost. Žádost právě vyplňujeme, je potřeba k ni přiložit nabytí právní moci stavebního povolení, což zatím nemáme. Nicméně je to na dobré cestě a pokud dobře dopadne i Zelená úsporám, je možná jejich vzájemná kombinace.

Měřáky na teplo

Pro instalaci měřáků na teplo byla vybrána firma FPS (byli jste o jejich nabídce informováni na posledním shromáždění). Měřidla budou s diplejem a s možností dálkového radiového odečtu. V průběhu dubna vás bude firma FPS kontaktovat nebo obdržíte harmonogram montáže.

Účetní závěrka za rok 2010

V příloze si můžete prohlédnout účetní závěrku za rok 2010.

Změna banky

Dnes by měl na vaši adresu dorazit dopis ohledně změny banky pro posílání nájemného - 2805951339/0800. Banku měníme na základě úvěrové smlouvy s Českou spořitelnou, která chce mít kontrolu nad našimi finančními toky a podmínila si poskytnutí úvěru otevřením běžného účtu u ČS. 

 

29.3.2010
Barva fasády

Po dohodě s ostatními vchody jsme vybrali barvenou variantu - návrh si můžete prohlédnout na nástěnce. Konkrétní odstíny žluté a šedé budeme vybírat podle vzorníku.

Stavební povolení

Zatím nemáme stavební povolení na rekonstrukci fasády, čekáme na souhlas vedlejšího vchodu, kde se musí vyjádřit 75% vlastníků.

 

20.3.2010

Informační schůzka s Trigemou

Děkuji všem co se zúčastnili. Zde jsou odpovědi na otázky, které jsme řešili.

Bude ještě potřeba přístup do bytů? Ano, v případě instalace žauzií nebo zasklení lodžií.

Na chodbě je prasklé nově vyměněné okno, kdy bude vyměněno? Výměna proběhne do 14 dnů.

Rád bych věděl, jakým způsobem se budou zateplovat lodžie včetně výběru materiálu? Polystyren o tloušťce 10cm, podparapet 12cm, demontáž podlah, instalace zábradlí.

Zasklení lodžie bude probíhat zároveň se zateplením? Ne, bude provedeno až po dokončení stavby

Jaká bude krytina na vstupních portálech? Bezpečnostní sklo

Jak bude probíhat rekonstrukce – harmonogram fází (fasáda, balkony, vstupní portály)? Harmonogram fízí obdržíme, vstupní portály se budou rekonstruovat na závěr stavby.

Na koho se můžeme obracet s technickými dotazy? Můžeme vyvěsit kontakt v domě? Stavbyvedoucí je pan Kankrlík, kankrlík@trigema.cz, tel. 739588600

Kdy budu kontaktován ohledně dodání žaluzií a výběru barvy pro žaluzie? Všichi majitelé jsou již kontaktováni

Kdy budou vyměněné a zprovozněné zvonky? Až na závěr rekonstrukce

Jakou barvu bude mít fasáda? Je možné vidět finální návrh popř. ho vyvěsit v domě? Ano, návrhy máme. Slibuji, modrá to nebude..

Kdy bude uklizeno rozbité sklo před domem? Úklid kolem domu již proběhl

Zaměstnanci používají osobní výtah k přepravě materiálu a brání k jeho využívání. Již je vyřešeno

Kde bude uskladněný materiál na fasádu? Částečně před domem a zároveň na lešení

Při výměně oken v domě zůstává nepořádek na chodbách, bude prováděný částečný úklid ze Strany Trigemy a jak často? Úklid jeprováděný průběžně

Provede Trigema úklid kolem domu po dokončení stavby? Ano

Je dodržován noční klid? Začátek prací bývá brzo, zvlášť o víkendu. Je dodržovaný noční klid, stavba začíná od 7h, končí ve 20h

Kdy jsou kontrolní dny na stavbě? Stanoví stavební dozor společně s Trigemou. Obvyklé je 1x týdně.

Kdy bude komplet dokončená stavba? podle stavebního povolení, hrubý harmonogram vyvěsím v domě. Stavba bude trvat přibližně do konce července

Jaká firma bude dělat fasádu? Trigema, dělníci budou označeni vestami Trigema

Jaká firma dodává schránky? Ještě není vybrán dodavatel, návrhy vyvěsím v domě.

Budou sušáky na balkonech? Ano, všem bude instalovan sušák

Lodžie - jak budou vypadat? Budou skleněné, neprůhledné. Zvolíme nejspíš mléčné sklo.

Vchody do domu, jak budou vypadat? Technický popis je níže již přiložený. Dveře budou osazeny samozamykacím zámkem, schránky budou uvnitř.

Je možné doplnit zábradlí ke schodům ze strany Penny? Ano, poptám u Trigemy.

Vstupní patro - bude rekonstrupvané? Ano, počítá se s rekonstrukcí celého přízemí, včetně výměny dělících dveří. Zároveň bude rekonstruovaná podlaha, zapuštěné rohožky.

 

15.3.2011

Odvolání Zelená úsporám

Naše odvolání dostal na starosti tento týden někdo jiný. Budu tedy opět tlačit na rychlé řešení naší žádosti o dotaci. Přesto byla dnes ze strany RCB poslaná stížnost  k rukám ministrovi životního prostředí  pro nečinnost SFŽP ve věci podaného odvolání na SFŽP ohledně dotace ZÚ. 

Nový panel

Ještě je šance, že se letos otevře tento dotační program. Jsme společně s RCB připraveni se okamžitě po spuštění do programu přihlásit.

 

14.3.2011

Informační schůzka s Trigemou

Vážení vlastníci, ve čtvrtek  17.3. od 18h v čínské restauraci v Letňance máte možnost zúčastnit se informační schůzky se zástupci Trigemy a zeptat se na všechny detaily ohledně rekonstrukce.

11.3.2011

Obecné informace

Výměna oken a balkonových dveří

Pokud jsou schody u balkonových dveří zatím jen zapěněné, budou se následně betonovat. Stavební firma má na vás kontakt, pokud bude potřebovat, obrátí se na vás napřímo, ať nejsem prostředníkem.

Žaluzie

Bude s vámi řešit firma, která montuje okna. Vzorníky budou k dispozici v pondělí a úterý, opět vás busou napřímo kontaktovat.

Stavební povolení

Stále v řešení, je potřeba souhlas vedlejšího vchodu, jelikož lešení bude zasahovat na pozemek CPI.

Harmonogramy

Až bude postaveno lešení a uděleno stavební povolení dostanu všechny harmonogramy na stavbu včetně harmonogramu na výměnu balkonů. Dám vám tentokrát snad již včas vědět.

Stavební dozor

O stavební dozor jsem požádal paní Kozlerovou z SBD Praha. (15.3.2011 - po dohodě s RCB bude stavební dozor doporučen z jejich strany)

Okna ve sklepě

V těchto dnech se vyměňují okna ve sklepě, pokud váš sklep zasahuje do okna, budete kontaktováni kvůli zpřístupnění sklepa.

 

10.3.2011

Byla zahájena rekonstrukce

Zatím bohužel s porodními bolestmi - ačkoliv jsem se ujišťoval, nebyli kontaktováni vlastníci, kterých se týká výměna oken.

Parkování před garážemi vlastníků - to byl případ firmy JIS, dnes jsem mluvil se zástupcem firmy a sjednali nápravu. Trigema bude parkovat na chodníku ze severní strany, stejně tak tam umístí zřejmě kontejner.

Na chodbách budou v následujících dnech likvidovat topná tělesa. Pokud máte v mezipatrech kytky, poličky, kočárky apod. prosím o jejich odstranění po dobu rekonstrukce.

Pokud se vám něco nebude líbit, zdát apod. neváhejte mě kontaktovat, tak jak to již někteří vlastníci udělali. Bohužel nejsem na stavbě přítomen, tak se tyto malé "průšvihy" dozvím stejně jedině od vás.

 

24.2.2011

Rekonstrukce

Harmonogram výměny oken u nájemníků CPI najdete vyvěšený na chodbě. Na harmonogram od Trigemy čekám, budu vás s předstihem informovat.

Profily oken - lodžiové dveře budou mít profil VEKRA CLASSIC (u vlastníků, u kterých je díky zateplení balkonů potřeba vyměnit i balkonové dveře). V případě výměny celé sestavy včetně oken bude použit profil VEKRA PRIMA www.vekra.cz/produkty/plastova-okna-a-dvere/plastova-okna/vekra-classic.html 

Lodžiové sušáky budou řešeny hromadně a dle smlouvy budou osazeny v provedení AL-FLEX panelakovezabradli.cz/cs/lodziovy-susak-flex 

31.1.2011

Úklid v domě

Úklidovou službu jsem požádal o desinfekci sklepní místnosti s umyvadly, kam zřejmě chodili bezdomovci močit.

31.1.2011

Havárie kanalizace

Dnes byla nahlášena havárie na kanalizaci v domě. Vše bylo velmi rychle opraveno. Děkuji panu Suchanovi za pomoc a hlavně za včasné odhalení havárie. Problém měla kanalizace v celém domě a rychlým zásahem bylo zabráněno průtoku splašků do sklepů v domě. V ostatních vchodech takové štěstí neměli. Snad se tedy již zbavíme nepříjemného zápachu v domě.

31.1.2011

Vyúčtování tepla AVIA

Obdrželi jsme vyúčtování spotřebovaného tepla od AVIA. Máme nedoplatek ve výši 26.344 Kč. Celková plánovaná spotřeba na rok 2010 byla 1189 GJ, výsledná spotřeba se vyšplhala na 1238 GJ. Příští rok je plánovaná spotřeba cca 1000 GJ díky plánovanému zateplení objektu.

 

 

  Cena za GJ Plán spotřeby v GJ Spotřeba skutečná Celkem bez DPH
2009 466,4 1 360 1 104 514 859 Kč
2010 496,2 1 189 1 238 614 122 Kč
2011
489,8
1 000    

 

24.1.2011

1. Dotace - Zelená úsporám

- Odpověď máme zatím jen předběžnou prostřednictvím RCB:

Ohledně podaných odvolání na SFŽP jsme obdrželi zprávu, že  řešení, které bude zvoleno musí být pro všechny stejné a musí jej schválit z MŽP, než toto bude schváleno nebude SFŽP provádět žádné nevratné kroky.  Toto nám sdělil Mgr. Martin Čech, Pověřen vedením úseku řízení ostatních programů SFŽP. Nyní je již jmenován nový ministr životního prostředí, který si za jednu ze svých priorit zvolil program Zelená úsporám a tak věříme, že bude postupovat rychle a vstřícně pro všechny žadatele.

 

2. Rekonstrukce

 

- Začneme okny - cca na konci března, podmínkou je, že budou v té době vyměněna okna už i v bytech CPI. CPI se vyjádřilo, že termín stihnou

- Fasáda - uvidíme podle dotace, pokud nebude, uděláme rychlou schůzi a rozhodneme se, jestli budeme zateplovat fasádu i bez dotace

 

3. Energetický audit

 

- Zde můžete vidět několik snímků, úniky tepla přes staré panely jsou srovnatelné s úniky tepla přes plastová ona!!!

- Čekám na zaslání energetického auditu v elektronické podobě, následně ho umístím na naše stránky

 

4. Úvěr na rekonstrukci

 

- Děkuji za vaše podpisy, všechny podklady včetně podpisového archu jsem odevzdal RCB, kteří zařizují úvěr u banky

 

5. Rohožky

 

- Budou instalované v týdnu od 24.1. - 30.1.

 

6. Měřáky tepla

 

- Vybíráme stále dodavatele společně s vedlejším vchodem. Máme několik zajímavých nabídek, do skončení rekonstrukce by měly být měřáky nainstalovány

 

7. Koupě pozemku

 

- Smlouvy na koupi pozemku jsou z naší strany již podepsané, čekáme na podpis na straně CPI Byty

 

8. Společná elektřina

 

- Měníme dodavatele elektřiny, díky dlouhým výpovědním lhůtám budeme pod novým dodavatelem Bicorn až od dubna 2011

13.1.2011

 

Revitalizace

Děkuji všem, kteří jste souhlasili se změnou financování stavby, abychom nemuseli zvyšovat fond oprav, prodloužili jsme délku splácení na 21 let. Počítáme stále s dotacemi, budeme tedy úvěr následně částečně umořovat.

V příloze najdete důležité dokumenty, které se týkají rekonstrukce. Mám i technické výkresy, pokud budete mít zájem, mohu vám je poslat nebo vytištěné ukázat nebo zapůjčit.

         

5.1.2011

Revitalizace

Zelená úsporám - naše odvolání je řešeno, na všechna odvolání odpoví do konce ledna 2011

Rekonstrukce - máme podepsanou smlouvu s Trigemou, rekonstrukce společných částí domu začne na konci února. Více informací vám pošlu před samotnou rekonstrukcí

Financování rekonstrukce - vítězem výběrového řízení se stala Česká spořitelna a.s.

Rohožky - jsou objednány kovové, vyrobené "na míru"

31.12.2010

Za celý výbor vám přeji hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a celkové životní pohody do nového roku!!!

31.12.2010

Avia a.s.

Obdržel jsem novou smlouvu na dodávku tepla s Avií a.s. Na rok 2011 jsem ponížil plánovanou spotřebu o cca 300 GJ díky zateplení, na které se v průběhu roku chystáme. Avia oznámila snížení ceny za GJ tepla o 6,4Kč na 489,80 bez DPH Kč/GJ.

30.12.2010

Rohožky - přes ePoptávku se žádný výrobce na výrobu rohoží neozval a původní dodavatel je dodnes neposlal. Poptal jsem jejich zhotovení přes SBD Praha, které má již s jedním dodavatelem zkušenost.

20.12.2010

Druhý největší vlastník bytů v ČR hrozí nájemníkům žalobami

http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/druhy-nejvetsi-vlastnik-bytu-v-cr-hrozi-tisicum-najemniku-zalobami

16.12.2010

Rekonstrukce domu

Mám již vyhodnocení jednotlivých nabídek, jednáme s potenciálním vítězem o možnosti slevy. Zároveň to konzultujeme s okolními vchody, jelikož je tam možná další úspora v případě stejného dodavatele. Podepsali jsme zároveň smlouvu o smlouvě budoucí na koupi pozemků, jelikož byly podmínkou pro udělení souhlasu se stavebním povolením ze strany CPI Byty. V nejbližších dnech tedy získáme stavební povolení. Pokud budete chtít kdokoli vidět nabídky, nebo konzltovat výběr, neváhejte se na mě obrátit.

Rohožky

Jistě jste si všimlu, že nám byly odcizeny kovové rohožky ve vchodu ze strany hřiště. Stejně tak byly odcizeny i ve vedlejším vchodě. Obvolal jsem nejbluižší sběrny surovin, ale bez výsledku. Policii ČR nebudu krádež hlásit, jelikož není v tuto chvíli (do doby plánované rekonstrukce) nijak zabezpečený. Objednal jsem nové plastové rohože za cenu cca 1000 Kč. Dorazí během příštího týdne. Prosím všímejte si lidí, kteří se pohybují v domě a v jeho okolí. Ve sklepě prý někdo občas přespává. V nejbližší době tedy vyměním zámek u vchodových dveří do sklepa. Budu vás včas informovat.

Ronica

V neděli 19.12.2010 po 11h bude provádět firma Ronica odečet bytových vodoměrů. Dal jsem vědět telefonicky nesouhlas se způsobem komunikace s vlastníky bytů - jediný a navíc adventní termín odečtu s následným upozorněním na možné sankce se mi nelíbí. Pokud tedy nebudete v této době doma, je možné kontaktovat telefonicky pana Struhovského, který bude odečty provádět - 604292419 a stav vodoměrů mu nashlásit.

1.12.2010

Sněhová nadílka

Vydatné sněžení znamená, že naše přístupové cesty je potřeba občas prohrnout. Děkuji všem sousedům, kteří pomáhají s úklidem sněhu. Pro ostatní - pokud budete chtít také pomoci, hrablo je v kolárně.

1.12.2010

Dveře - prosím o dovírání dveří směrem k Penny. Ideálně zamykejte, ať se k nám do vchodu nestahují bezdomovci. Brano zkusím seštelovat, aby se dveře dovíraly samy.

25.10.2010

Do středy 1.12. bychom měli mít vyhodnocenou nabídku stavebních firem, následně bude probíhat výběrové řízení na finanční ústav, který nám na rekonstrukci poskytne úvěr. V průběhu prosince bychom již měli vědět, zda jsme uspěli s odvoláním u Zelené úsporám. Pokud bude naše žádost odmítnuta, budeme čekat na otevření programu Nový panel a Zelené úsporám, které se předběžně plánuje v pozměněné formě na leden 2011.

25.10.2010

Nahlášeno nefunkční světlo u schránek a u výtahu. Elektrikář se k nám dostane až zítra nebo v sobotu. Oprava bude řešena v rámci reklamace.

23.10.2010

Dotace Zelená úsporám

Bohužel nám byla zamítnuta žádost o dotaci Zelená úsporám. Včera bylo porstřednictvím právníků společnosti RCB servis odesláno odvolání k rozhodnutí. O změnách vás budu včas informovat. Dnes mám ještě s panem Vrbou jednání ohledně dalšího postupu.

Výběrové řízení na dodavatele stavby

Dne 20.10. byla učiněna výzva na dodání rozpočtu stavby na základě projektové dokumentace, kterou jsme již převzali od Trigemy. Uzavření žádostí proběhlo 1.11.2010. Vyhodnocení nabídek proběhne v nejbližší době. Výzva byla poslána všem původně zúčastněným firmám, abychom mohli nabídky znovu objektivně porovnat.

Úprava zeleně před domem

Proběhla úprava zeleně - zastřižení živého plotu z přední i zadní strany domu.

10.10.2010

Do požární vzduchotechniky byla namontována požární klapka.

5.10.2010

Zápis ze shromáždění 21.9.2010

 

23.9.2010

Revize požárního odvětrávání

Ve středu proběhne kontrola požární vzduchotechniky - jedná se o pravidelnou půlroční kontrolu (je zdarma, respektive v cene roční kontroly)

22.9.2010

Projekt na revitalizaci

Projekt na revitalizaci budu od společnosti Trigema přebírat v pátek 24.9.2010. Následně můžeme udělat již velmi podrobný rozpočet na základě kterého uzavřeme smlouvu s konkrétním dodavatelem stavby.

22.9.2010

Společná energie

Vzhledem ke zvyšujícím se cenám energie společnosti PRE jsme rozhodli o změně dodavatele elektrické energie. Novým dodavatelem, se kterým by se naše náklady na elektriku měly snížít o cca 8%, bude společnost Bicorn (www.bicorn.cz).

22.9.2010

Záložní zdroj požárního odvětrávání

Podrobnou kontrolou faktur za dodanou společnou elektřinu jsme zjistili, že elektřina, která napájí záložní zdroj požární vzduchotechniky pro všechny vchody (430-435) je po dobu dvou let účtována pouze našemu společenství. Z toho důvodu jsem obeslal ostatní SVJ s návrhem smlouvy na rozúčtování tohoto společného nákladu. Náklady zároveň můžeme účtovat 2 roky zpětně.  

21.9.2010

Děkuji všem vlastníkům, kteří se zúčastnili shromáždění. Podařlo se nám odsouhlasit revitalizaci domu.

Snad schválí dotaci Zelená úsporám i společenstvím, která podala žádost v posledních dnech, kdy to bylo možné.

6.9.2010

Shromáždění vlastníků bytových jednotek - REVITALIZACE

Již máme vybraný termín pro konání shromáždění vlastníků - 21.9.2010 od 18:30 v Kulturním domě Letňanka, Rýmařovská 561, Praha 18, 1.patro, společenský sál.

Pozvánky budeme rozdávat v domě oproti podpisu. Podklady zároveň očekávejte ve svých emailových schránkách.

6.9.2010

Stát pozastavil příjem žádostí o dotace Zelená úsporám přinejmenším do konce roku 2010

http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/mzp-pozastavilo-zelenou-usporam-pro-panelove-domy

Dobrá zpráva je, že díky spolupráci s RCB se podařilo žádost o dotaci včas podat i za náš dům!!!

11.8.2010

Sekačka

Po dohodě s výborem SVJ jsem zakoupil elektrickou sekačku pro náš dům. V tomto týdnu tedy trávu kolem domu posekám. Pokud by byl nějaký pravidelný zájemce o sekání, tak je vítán :)

3.8.2010

Je objednána oprava kapajícího potrubí ve sklepě - za dveřmi ve výklenku pod výtahem. Instalatér dorazí ještě dnes.

Před domem ze strany hřiště nesvítí lampa - závada byla nahlášena na město. 

20.7.2010
 

Roční vyúčtování

Dorazilo roční vyúčtování služeb. Oproti podpisu je k dispozici zatím u paní Staňkové, následně je budu předávat já po předchozí domluvě. JF

8.7.2010

Revitalizace - projektová dokumentace

V emailových schránkách najdete více informací k projektu na revitalizaci domu. Ostatním, na které nemám emailovou adresu vytisknu informace i s přílohami a hodím do schránky.

22.6.2010

Účetní závěrka za rok 2009

V sekci Zápisy/Dokumenty ke stažení je umístěna účetní závěrka za rok 2009.

18.6.2010

Výtah

Pokud nepojede výtah a nebude to např. nedovřenými dveřmi apod., je tu jedna možná první pomoc a to, že se vypnou jističe výtahu (umístěné v rozvodové skříni dole naproti nástěnce - je to označeno štítkem). Stačí jističe nechat vypnuté cca minutu a opět je zapnout, následně by měl výtah fungovat. Pokud ani restart nepomůže, kontaktujte prosím servis (ten bude následně kontaktovat výbor).

18.6.2010

Výtah - opět

Objednal jsem výměnu nefunkčních žárovek ve výtahu.

17.6.2010

Prosím buďte ohleduplní a neskladujte v domě v přístupových chodbách žádný nábytek, odpad apod.

17.6.2010

Ještě stále nemáme vyhodnocené nabídky na zhotovení projektové dokumentace, čekáme na doplnění některých informací k nabídkám.

17.6.2010

Poruchy výtahu

Poruchy výtahu působeny závadou, ale několikrát pouze nepozorností uživatelů. Prosím zkontrolujte po sobě, zda se dveře v pořádku zavřely. Pokud ne, pokuste se porím dveře dovřít nebo eventuelně zatlačit kolečko na vrchní straně dveří.

Pokud budete volat havarijní službu, mají pokyn kontaktovat výbor pro potvrzení objednávky servisu. Každý výjedz je zpoplatněný podle sazebníku, něco je v ceně, něco je bráno jako havarijní výjezd, záleží na posouzení.

3.6.2010

Oprava chodníku

V těchto dnech probíhá oprava chodníku. Prosím využijte k východu dveře směrem Penny nebo se snažte nevstupovat na podklad nové vrstvy chodníku, dokud nebude dokončený. Díky

25.5.2010

Dnes v 17h končila lhůta výzvy na podání nabídek na zhotovení projektové dokumentace k revitalizaci našeho domu. Sešly se celkem 3 nabídky, které jsou zatím zapečetěny a na  jejich otevření jsem již domluvený společně s panem Vrbou ze společnosti RCB servis na tento čtvrtek. Více informací tedy doplním později.

23.5.2010
 

Rododendron

Zasadil jsem nový rododendron, snad nám bude dělat parádu déle než ten předchozí. Je opět na řetězu. Všichni sousedé z okolních domů, které jsem potkal při sázení nám také drží palce.

Chodník

Vedlejší vchod má již od města chodník opravený, nyní bychom měli být na řadě my.

Držák kol v kolárně

Jsou nainstalované držáky v kolárně, snad budou dobře sloužit. Objednám ještě jeden držák, jelikož zakoupené dva nestačily na všechan kola. 

19.5.2010

Oprava/doplnění izolace střechy

Skanska na základě stížností majitelů bytů v nástavbách přistoupila k řešení reklamace kvality provedení zateplení a izolace střechy a v následujících týdnech závadu odstraní. Viz. přiložené vyjádření od Skansky.

 

19.5.2010

Jen pro zajímavost přikládám mapku pozemků kolem domu - na katastru jsou již rozděleny podle jednotlivých vchodů.

 

19.5.2010

Sklepy

Máme vyklizené sklepy - likvidoval se starý mandl, pračka, ždímačka a nahromaděný starý nábytek (stůl, skkříň, lednice apod.).

17.5.2010

Je objednané odpojení radiátorů na chodbě, respektive jejich uzavření. Zatím nám technik zhodnotí situaci a následně se dohodneme, jestli odpojíme celou větev nebo jen vypneme radiátory a zabráníme manipulaci z hlavicemi.

6.5.2010

Je objednaný odvoz starého zařízení ze sklepa.

6.5.2010

Světla jsou nainstalována, nyní dochází k jejich seřizování. Elektrikář navštěvuje dům i v noci. Pokud budete mít pocit, že je třeba světlo ve vašem patře ještě upravit, ozvěte se mi na mobil nebo na email. V nástavbách světlo ještě řešíme, nefunguje tam díky jiných světlům a elektrickým okruhům správně.  

3.5.2010

Světla s čidly

Elektrikář je již objednaný, v úterý začne s postupnou instalací nových světel s čidly.

3.5.2010

Je objednané doplnění odotkové trubky do místnosti ve sklepě. Při používání vody docházelo k rozlití vody po celé místnosti a navíc byl ucpaný odpad. Tímto předejdeme případnému promáčení místnosti.

2.5.2010

Máme zasazené rododendrony a umístěné malé ploty, aby byly rododendrony alespoň trochu ochráněny před psy.

27.4.2010
 

Shromáždění vlastníků

Proběhlo shromáždění vlastníků. Děkuji všem, co se zúčastnili. Zároveň děkuji i ostatním, kteří ačkoli se nezúčastnili projevili svoji plnou mocí zájem podílet se na hlasování. Zápis ze shromáždění by měl být schválený do konce týdne.

22.4.2010

Chodník před domem

Poptal jsem opravu popraskaného chodníku před vchodem ze strany hřiště. Chodník je v majetku města, kde jsem prostřednictvím SBD požádal o opravu. Máme již vyjádření od pana Houdka z MěÚ Letňany, že je chodník v havarijním stavu a během května bude společně s chodníkem u vchodu 433 opraven.

22.4.2010

Ve sklepě neodtéká odpad pod umyvadlem (vanou), servis je naplánovaný na pátek 23.4.

16.4.2010

Rekonstrukce bytu ve střešních nástavbách byla ukončena 14.4.2010. Firma, která rekonstrukci prováděla odlepila gumové okraje několika schodů. Po reklamaci byly gumové kryty rohů přilepeny zpět.

15.4.2010

Urgoval jsem žádost o psí koš se sáčky na Městském úřadě v Letňanech u pana Fialky. Přislíbil umístění koše v následujících týdnech.

14.4.2010

V několika bytech v našem vchodě probíhá rekonstrukce (Staňkovi a Štědrých), omluvte tedy prosím zvýšenou hlučnost i prašnost během dne.

7.4.2010

Proběhla údržba stromů. Děkuji panu Suchanovi za pomoc s vyčištěním pozemku. Zasel jsem před domem trávu, tak už je počkáme na déšť a snad se to před domem brzy zazelená. Následně vybereme ještě keře, kterými doplníme prázdná místa.

29.3.2010

Údržba zeleně

V následujících dnech proběhne údržba zeleně. Půjde o radikální zásah na tújích a na smrcích před i za domem. Chceme předejít úrazu a zároveň dalším škodám na chodníku. Firma, která práci provede se zároveň postará o likvidaci odpadu. Povolení CPI a odboru životního prostředí Prahy 9 máme zajištěné.

26.3.2010

Mrkněte na reportáž, která souvisí s našimi byty a CPI. Najdete ji na teto adrese: http://www.ceskatelevize.cz/program/cerneovce/clanek1805/23.03.2010-18:25-1.html

23.3.2010

Shromáždění vlastníků

Jménem výboru SVJ Rýmařovská 432 vás zveme na shromáždění vlastníků, které proběhne dne 27.4.2010 od 18:30h v kulturním domě Letňanka, Rýmařovská 561, Praha 9 v 1. patře vlevo. Pozvánky budeme roznášet proti podpisu přímo v domě. S podklady pro toto shromáždění se můžete seznámit přímo zde. Zároveň přikládám i pozvánku na shromáždění.

  

19.3.2010

Pokusil jsem se vybrat stojan na kola do kolárny. Jelikož se potřeby mohou lišit, vezmu návrhy (nabídky) na shromáždění, kde se dohodneme na nejlepším řešení pro všechny.

19.3.2010

U nových schránek jsem se pokusil vyčistit "sprejové umění", výsledek posuďte sami. Mám na to šikovné rozpouštědlo, pokud tedy budou nápisy přibývat, jsme připraveni :)

17.3.2010

 

  • Máme nainstalované nové světlo ve vchodu
  • Je objednána firma na údržbu zeleně kolem domu
  • Obdržel jsem některé revizní zprávy k domu a další smlouvy (např. dodávka vody, kanalizace, svoz komunálního odpadu apod., vše je k nahlédnutí na požádání, eventuelně mohu naskenovat a poslat např. na email, pokud by vás něco zajímalo

9.3.2010

Vyúčtování tepla za rok 2009

Avia a.s. nám zaslala vyúčtování spotřeby tepla za celý rok 2009. Máme přeplatek ve výši 130.004 ,- Kč, který nám vrátí na účet. Odběr byl rpo náš vchod plánovaný ve výši 1360 GJ, skuteční spotřeba byla 1103 GJ. Pro rok 2010 je plánovaný odběr pro náš vchod ve výši 1189 GJ, což je reálný odhad (i s ohledem na větší mrazy začátkem roku). Vyúčtování najdete v dokumentech ke stažení nebo zde:

ZDE.

 

  Cena za GJ Plán spotřeby v GJ Spotřeba skutečná Celkem bez DPH
2009 466,4 1 360 1 104 514 859 Kč
2010 496,2 1 189    

V tabulce je i vidět, že cena tepla byla v roce 2009 - 466,40 Kč za GJ bez DPH, na rok 2010 je stanovena cena 496,20 Kč za GJ bez DPH, dochází tedy ke zvýšení o 6,4%.

9.3.2010

Společný výměník tepla s Rýmařovskou 433

Poptával jsem u paní JUDr. Jacháčkové smlouvu o dodávce tepelné energie. Ta ji neměla k dispozici. Získal sjem ji tedy přímo u našeho dodavatele tepla Avia a.s. Smlouva je uzavřená společně pro vchod Rýmařovská 433. Nemáme tedy možnost kontrolovat svoji spotřebu, jelikož je rozúčtování prováděné v poměru 1:1. V případě jakékoli havárie v jednom nebo druhém vchodě, nebo v případě zateplení jednoho nebo druhého vchodu, bude stále vyúčtování v poměru 1:1. Zateplení domu budeme tedy prosazovat jako společnou akci (sníží se tím zároveň i náklady na rekonstrukci).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Avia a.s. využívá své energetické poradce, kteří v případě, že budeme chtít oddělit náš vchod měřákem navrhují řešení za cca 50 tisíc Kč (cena celého technického řešení včetně doplnění některých nutných součástí, rozvodu a měřidla - pro zájemce mohu poskytnout přesný popis.

Avia a.s. se odmítá podílet na nákladech spojených s instalací samostatného měřáku vzhledem ke smlouvě, kde je výměník definován jako jedno společné odběrné a měřící zařízení, čímž se výrazně zužuje možnost dovolávat se ustanovení energetického zákona, podle něhož by měl dodavatel tepla povinnost měřit a =učtovat odebranou energii každému z odběratelů zvlášť (par. 78 odst.1 a 6 z č. 458/2000 Sb).                         Bohužel tedy musím konstatovat, že budeme i nadále rozúčtovávat náklady na teplo a teplou vodu v poměru 1:1 s vedlejším vchodem.

8.3.2010

Byla přidána nová sekce - Fotogalerie. Pokud máte nějakou zajímavou fotku, která souvisí s naším domem a chtěli byste se podělit s ostatními, pošlete mi ji na email. Rád ji přidám do galerie.

8.3.2010

Výpověď Voicetronics s.r.o.

Dnes byla podána výpověď na úklidové služby společnosti Voicetronics s.r.o. a na základě dobrých referencí ze vchodů v Místecké ulici byla vybrána nová úklidová firma pana Mariana Mičiana. Podpisem nové smlouvy za úklid ve stejném rozsahu ušetříme ročně 7.920 Kč.   

7.3.2010

Na žádosti několika vlastníků bytů jsem poptal montáž ještě jednoho světla s pohybovým čidlem do vstupu ze strany Penny. Nyní nám ještě pozdější spínání světla tolik nevadí, ale až budou vyměněné dveře a naučíme se je pravidelně zamykat, pravděpodobně bychom tak dělali potmě, jelikož tam čidlo světla nyní nedosahuje.  

7.3.2010

Je podána výpověď mandátní smlouvy s PPM o správě domu. Výpovědní lhůta je do konce roku 2010, přesto zřejmě dojde k dohodě o správě domu se společností SBD Praha již od poloviny roku. Cena současná za správu domu je 9440,- měsíčně. S SBD Praha bude uzavřena nová smlouva, cena by měla být řádově o tisícikoruny nižší. Přesnou částku se dozvíte na shromáždění vlastníků.

18.2.2010

V sekci Zápisy/Dokumenty jsem přidal zápis ze včerejší besedě o revitalizaci domů v Letňanech. Poskytnul mi ho pan Michal Pitucha, což je pověřený vlastník domu Kuželova 577.

15.2.2010

Do sekce Zápisy/Dokumenty ke stažení jsem doplnil užitečné smlouvy, které se týkají našeho domu.

15.2.2010

Pokud majitelé bytů ve střešních nástavbách ještě nemají zkontrolované bojlery (revize), kontaktujte, prosím, napřímo pana Dřímala z firmy Spectra, te. 605212129.

11.2.2010

Vyzvednul jsem 9ks židlí v základní škole v Rudné. Jsou umístěny v místnosti, kde jsme měli domovní schůzi. Stoly mi nabídla škola Fryčovická, ale jsou v horším stavu. Ještě se s nimi domluvím přesně na odstěhování. JF

11.2.2010

Vyzvednul jsem si od JUDr. Jacháčkové některé dokumenty k domu. Ostatní dokumenty (smlouvy o dodávkách, mandátní smlouvy atd.) jsem poptal u současného správce PPM. JF

11.2.2010

Po domě se pohybuje zástupce CPI se zájemci o koupi bytu, který se prý uvolní po jednom nájemci. Takovou jsem dostal odpověď, více mi sdělit nechtěli.

10.2.2010

Absolvoval jsem velmi zajímavou schůzku se zástupcem společnosti, která se zabývá revitalizacemi domů (www.revitalizace.eu). Zájemcům mohu poskytnout více informací, jelikož výstupem jednání byla kompletní zpráva včetně propočtů pro náš dům. Ve výboru samozřejmě detaily také probereme.

10.2.2010

Dnes byla zamítnuta reklamace nefunkčních zvonků ve střešních nástavbách. Závada je způsobena vykradeným rozvodem schránek ve vstupu do domu.  Opravu budeme řešit společně s opravou vstupních dveří.

5.2.2010

Světlo bylo nainstalováno 3.2.2010 (Cena světla včetně montáže byla 2.000Kč). Pokud bude potřeba ještě jedno světlo kvůli pozdějšímu záběru čidla při vcházení ze strany Penny, je možné doplnit ještě jedno stejné světlo. Elektrikář zároveň nezávazně připravuje rozpočet pro "očidlování" jednotlivých pater.

2.2.2010

Dne 3.2.2010 bude nainstalováno nové světlo s pohybovým čidlem do vstupu ze strany Penny marketu. Výběr dodavatele na dveřní portály stále probíhá stejně jako výběr dodavatele pro montáž klapek do požárního odvětrání. O dodavatelích budete včas informováni na nástěnce.  

28.1.2010

Proběhla schůze výboru, kde proběhla nová volba předsedy a místopředsedy. Předsedou je zvolen Jan Fišar, místopředsedkyní je zvolena Františka Staňková.

TOPlist